2021-10-25

Gražios idėjos kaip griaustinis pavasarį ataidi vėl ir vėl. Gražių idėjų tęstinis įgyvendinimas dažnai tampa tradicija. Šiais metais ir vėl populiariname skiautinių meną ir jo atlikimo techniką. Spalio 23 dienos šeštadienį nuo 12 valandos Babtų kultūros centre – II Respublikinis skiautinių festivalis „Minkštos spalvos“. Su nuostabių spalvų skiautinių parodomaisiais darbais pas mus atvyko profesionalai ir mėgėjai skiautininkai iš Kauno miesto, Širvintų rajono bendruomenės „Vienkiemis“, Utenos miesto skiautinių klubas „Vorė“, šio meno meistrės iš Vilniaus, Ignalinos, Kaišiadorių. Negalima nepaminėti ir mūsų krašto aktyvių skiautinių meistrių – Astos Petrauskienės ir Rimutės Mikalauskienės, kuri, beje, yra šio projekto iniciatorė, aktyvi organizatorė.

Dvi valandos gražaus laiko skirtos parodos lankymui, aptarimui, gražiam bendravimui, patirties pasidalinimui. Vykdomų edukacijų metu buvo galima išmokti šio netradicinio meno pradžiamokslio, pabandyti pačiam atsiskleisti minčių ir minkštų spalvų harmonijoje.

Nuo 14 valandos šios nuostabios aplinkos fone žiūrovas klausėsi koncertinės programos. Joje pristatėme ir padėkojome babtiškių Ramašauskų šeimai už padovanotą, iš užjūrio atgabentą fortepijoną. Pirmieji jo akordai – šios puikios šeimos vaikų – Domininko ir Ringailės – atliekami kūriniai. Koncertą tęsė Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos absolventės Elzė ir Morta ( fortepijonas, vokalas). Kviečiame visus darbo valandomis aplankyti Babtų kultūros centro organizuojamas parodas, kurios veiks iki pat šv. Kalėdų – Vandžiogalos laisvalaikio salėje, Babtų gimnazijoje, Babtų ambulatorijoje, Babtų seniūnijoje ir Babtų kultūros centre.