2023-07-12

Kodėl mus visus vienija žodis LITUANICA? Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbis – skrydis per Atlanto vandenyną legendiniu Lituanicos lėktuvu – amžiams įsirėžė į mūsų šalies istoriją ir viso pasaulio lietuvių sąmonę. Šių didvyrių idėja gyvuoja ir gyvuos. Babtų krašto žmonės didžiuojasi mūriniu koplytstulpiu su kryžiumi ir ankstyvojo baroko stiliaus elementais, pastatytu 1933 m. liepos 17 dieną nuostabioje vietoje – Stabaunyčiaus kalno, nuo kurio atsiveria krūtinę gniaužiantis nuostabus vaizdas pažvelgus į tolį.

Paminklas atlaikė istorinių vingių perpetijas ir dabar stovi kviesdamas kiekvieną praeivį stabtelėti minutės susimąstymui ir mintimis skristi… Skristi, kaip jie skrido.

Šįmet, liepos 17 d. 20 valandą, Babtų kultūros centro iniciatyva minėsime jau 90 – ąsias skrydžio metines. Skambės pučiamųjų orkestro „Algpupys” ir romantinė muzika, vyks edukacija vaikams – lėktuvėlių LITUANICA gamyba. Kviečiame visus prisijungti ir tą vakarą pabūti ten, kur yra galimbė pajusti šių drąsių žmonių ir jų žygdarbio pulsą.