2019-07-03

Birželio 29 dienos pavakarę Babtų kultūros centro pučiamųjų orkestras „Algupys“ savo maršais kvietė seniūnijos gyventojus į jubiliejinę miestelio šventę „Petrinės“, nes šįmet Babtų miestelis pasitiko 625 – erių metų jubiliejų, o parapija – 275 – erių.

Šventinėje programoje dalyvavo ne tik vietiniai kolektyvai, bet sulaukėme kaimynų ir kraštiečių: Užliedžių bendruomenės linksmo kolektyvo „Spiečius“ (vadovas    Arvydas Ruželė) ir Giulios koncerto.

Turtinga šventės programa turėjome galimybę patenkintii visų žiūrovų lūkesčius ir meninį skonį. Linksmai vyko vaikų edukacija „Piešimas ant veidukų“, šeimos kūrė savo puokštes iš lauko gėlių. Didžiausio susižavėjimo ir aplodismentų sulaukė trijų Babtų seniūnijos kūrėjų madų šou. Tradiciškai šventėje buvo apdovanotas metų žmogus – Panevėžiuko bendruomenės pirmininkas Vytautas Juozapavičius už itin aktyvią veiklą ir entuziazmą, vyko azartiškos sportinės rungtys. Rėmėjų dėka visiems rungčių nugalėtojams, edukacijų dalyviams  buvo įteiktos atminimo dovanos. Egidijaus Gasiūno baras išalkusius vaišino žuviene. Geras oras, gera nuotaika padėjo mums, šventės organizatoriams, sėkmingai įgyvendinti visas jubiliejinės šventės planuotas veiklas. Jubiliejaus paminėjimas Babtų miestelio centre – tai tik pradžia. Sekmadienį šventė tęsėsi : Šv. apaštalų Petrro ir Povilo bažnyčioje vyko šventinės mišios, kurias aukojo  kunigas Vincentas Tamašauskas, giedojo Kauno Šv, Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčios choras (vadovas M. Šiksnius). Po mišių ant šventoriaus vyko vaišės sriuba, įvairūs žaidimai. Tikinčiųjų bendruomenę linksmino Babtų kultūros centro Vandžiogalos laisvalaikio salės tradicinė kapelija „Griežlė“ (vadovas Andrius Morkūnas).