2024-05-07

Festivalis „Milda“: pavasario džiaugsmo atgarsiai 🌿🌷💚
2024 m. gegužės 4 d., LAMMC sodininkystės ir daržininkystės instituto sode, įvyko jau tradicinis folkloro festivalis „Milda“. Tai buvo diena, pilna dainų, šokių, muzikos ir žaidimų, kurios metu buvo galima ne tik mėgautis pramogomis, bet ir gilintis į lietuvių tautinį paveldą. Tai meilės, žiedų, pavasario šventė! 🌿🌷💚
Festivalis Milda – tai pramoga ir galimybė iš naujo atrasti senąsias tradicijas ir jas perduoti ateities kartoms, šventė, kurioje kiekvienas gali rasti kažką sau – ar tai būtų muzika, šokiai, ar tiesiog bendravimas su bendraminčiais.
Festivalyje dalyvavo įvairūs folkloro ansambliai iš visos Lietuvos:
🌷💚Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblis „Lankupa“, vadovaujamas Daivos Ambrasaitės, su instrumentine grupe, vadovaujama Lino Penkaičio ir Tomo Makluševičiaus.
🌷💚 „Sūduviai“, vadovaujami Jūratės Drunienės, atstovavo Vilkaviškio kultūros centrui.
🌷💚 Kazlų Rūdos KC Modernaus folkloro ansamblis „Zobalda“, vadovaujamas Dainos Ciegienės.
🌷💚 Elektrėnų kultūros centro folkloro ansamblis „Runga“ ir kapelija, vadovaujami Rūtos Vaičekonytės-Chveduk ir Vido Dainio.
🌷💚Utenos kultūros centro folkloro ansamblis „Davila“, vadovaujamas Mildos Morkūnaitės.
🌷💚Babtų kultūros centro Vandžiogalos salės folkloro ansamblis „Griežlė“ ir tradicinė kapela, vadovaujami Andriaus Morkūno.
🌷💚Daiva Šeškauskaitė Skalsa ir grupė „Vėrupė“.
Renginyje skambėjo autentiška lietuvių muzika, o dalyviai ir svečiai galėjo dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Vaikai kūrė gėlių ir augalų asmenines kompozicijas, vadinamas sekretais, kartu su Babtų kultūros centro dailininke Sigita Podeckiene.
🌿🌷💚 Deivės Mildos šventė tapo pramogų, bendruomeniškumo švente, kurioje buvo galima pajusti lietuvių kultūros ir tautinę dvasią. Tai buvo puiki proga visiems – vaikams, paaugliams, senjorams – susiburti ir kartu švęsti. Festivalis paliko neišdildomą įspūdį dalyvių širdyse ir tapo dar vienu gražiu pavasario atbudimo simboliu. 🌿🌿🌿
Dėkojame už pagalbą organizuojant renginį Babtų seniūnijai, už nuostabią aplinką – LAMMC sodininkystės ir daržininkystės institutui ir už fantastiškų akimirkų įamžinimą – Milda Urbanavičienė- photography 🌷🪻🌹💚