2021-09-13

Tradicinė ,,Obuolinių’’ šventė Babtuose????
Rugsėjo 11-osios popietę visi rinkosi Babtų miestelio centre, į jau tapusią tradicine ,,Obuolinių’’ šventę, kurioje dalyvavo svečiai net iš Latvijos Pūrės miestelio!

Šventėje vyko Kaunas 2022 šiuolaikinės seniūnijos – Babtai projekto edukacijos su menininke Rima Mikalauskiene, kuri renginio svečius mokė pinti mandalas iš siūlų???? bei žemės meno edukacijas, kartu su dailininke Sigita Podeckiene. Miestelio centre, kurį puošė Babtų gimnazijos ir darželio vaikų dailės darbai, įsikūrė amatininkų mugė, kur buvo galima įsigyti įvairių sodo genėjimo įrankių, rankdarbių, gardėsių????????????. Įvairių veislių obuoliais vaišino LAMMC sodininkystės ir daržininkystės institutas, o Babtų kultūros centro folkloro kiemelis ir Babtų neįgaliųjų draugija vaišino skanėstais iš obuolių.

Šventės metu vyko rudens naujiena – burbulinis futbolas. Taip pat vaikus linksmino ir balionus dovanojo linksmasis personažas – zuikutis.Tradiciškai apdovanotas Babtų metų žmogus – Ramašauskų šauni šeimyna ????Koncertinę programą dovanojo: Užliedžių bendruomenės ansamblis ,,Archyvas’’, Ringailė Ramašauskaitė, svečiai iš Latvijos – ,,Pūre’’ estradinės muzikos kapela, projekto ,,Lietuvos balsas’’ finalininkė Beatričė Jevdokimovaitė – Beti.

Šventės metu vyko skaniausio patiekalo iš obuolių konkursas, kurio laimėtojui buvo įteiktas 100 eurų vertės Gasiūnų baro čekis????
Kaunas 2022 šiuolaikinė seniūnija – Babtai maisto edukacijų projektas, šventėje Sonatos ir Egidijaus virtuvėlė buvo paruošusi obuolių fondiu bei iš tolo kvapą gniaužiančius obuolinius blynus????????Sekmadienį draugai iš Latvijos lankėsi J. Liekio tradicinių amatų centre ir mūsų ilgametei bendrai draugystei atminti, pasodino ąžuoliuką Žalgirio Pergalės parke.

Dalijamės akimirkomis iš šventės????????