2020-12-21

 2016 metais Babtų seniūnijos bendruomenė siekė šventinio rekordo – Babtų kultūros centrui koordinuojant darbus, salėje buvo sukurta keturių metrų aukščio Kalėdinė eglė iš 600 rankų darbo skiautininių burbulų. Žaislai buvo pradėti gaminti jau nuo vasaros pradžios iš ekologinių medžiagų – putplasčio ir audinių skiaučių. Į šį kūrybinį – edukacinį procesą įsitraukė įvairaus amžiaus darbštuoliai iš visos seniūnijos. Taip senoji tradicija tapo keliu naujos idėjos realizavimui. Vėliau tais burbulais „pražydo“ Atvelykio medis Babtų miestelio centre, siekiant išsaugoti šio projekto išliekamąją vertę.

 Šįmet šiuo nelinksmu periodu bandėme pakelti visų nuotaikas, įtraukiant gyventojus į naują kūrybinį procesą – baltų ažūrinių žaislų kūrybą ir gaminimą, siekiant stiprinti Babtų bendruomenės gyventojų edukacines – menines veiklas. Pagal Kauno rajono savivaldybės administracijai teiktą projektą  bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimą, atsirado galimybė pratęsti 2016 – ųjų metų idėją, pakreipiant truputėlį kita menine linkme. Iniciatyvos gaminti ažūrinius burbulus aktyviai ėmėsi įvairių amžiaus ir socialinių grupių kūrėjai. Daugiausia jų pagamino Babtų bendruomenės aktyvistė Rūta Trepkuvienė. Ji ir skiautininių burbulų gaminimo skaičiaus rekordininkė. Tariame didelį ačiū ir Rimai Neverienei, Audronei Žikienei, Kulikauskų šeimai ir visiems, dalyvavusiems šioje edukacinėje – meninėje veikloje. Nuoširdžiausi Kalėdiniai sveikinimai ir patys šilčiausi palinkėjimai projekto idėjų generatoriui – studijos „Mimutė“ vadovei, dizainerei Rimai Mikalauskienei ir kūrybinio proceso organizatorei Babtų kultūros centro dailininkei – scenografei Sigitai Podeckienei.

 Mums  pavyko! Babtų kultūros centro salėje jau stovi 3,70 metrų puošni gražuolė iš 300 baltų ažūrinių burbulų. Palyginus su 2016 metais sukurta skiautinių egle, perpus kuklesnė žaislų skaičiumi, bet nei kiek savo puošnumu ir grožiu. Paskelbtas karantinas neleidžia kviesti lankytojų pasigėrėti bendru mūsų kūriniu, įsiamžinti. Bet viltingai planuojame kitoms Kalėdoms pratęsti projektą, panaudojant jau sukurtą medžiagą ir atrandant naujų aspektų ir formų. O dabar gėrėkimės nuotraukomis ir video internetinėje erdvėje. Sveikiname visus su metų šventėmis – Šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais Metais.  Būkite laimingi, sveiki ir iki kitų susitikimų Babtų kultūros centro kūrybinėse , meninėse, edukacinėse dirbtuvėse.