+370 37 555141 babtukc@gmail.com hide hide hide

Moterų choras „Gynia“

Kolektyvas įsikūręs 2004 m. 2004 – 2015 m. kolektyvui vadovavo Danguolė Mikelskienė.

2007 m. dalyvavo Kauno rajono dainų ir šokių šventėje. 2007 m. Visuotinėje dainų šventėje Vilniuje. Aktyviai dalyvauja Babtų seniūnijos šventėse, rajoninėse šventėse.  5 koncertai surengti per 2007-2008 metus.  Padėkos raštas ir medalis už dalyvavimą Visuotinėje dainų šventėje Vilniuje.

Toliau siekia plėsti savo koncertinę veiklą. Palaiko ryšius su Latvijos moterų choru “ Abava”. Dalyvauja J. Naujalio chorų festivalyje, sakralinės muzikos festivalyje Domeikavoje.  Bendradarbiauja su rajono chorais,  Latvijos choru. 2018 metai kolektyvui gausūs išvykomis ir koncertais – dalyvavimas projekte –  chorų festivalyje – konkurse „Mūsų dainos“ Vievyje, chorų festivalyje Jonavoje, koncertai Panevėžiuko, Vilkijos bažnyčiose, sakralinės muzikos festivalyje Domeikavoje. 2018 m. sėkmingai įveikta šimtmečio dainų šventės apžiūra „Vardan tos“.

Choras gyvuoja 18 metų,  2017 m. atšventė 15 metų jubiliejų. Tai gyvas, aktyvus kolektyvas, neapsiribojantis tik repeticine veikla, bet ir aktyviai koncertuojantis kultūros centro renginiuose, daugelyje aplinkinių bažnyčių bei kitose Lietuvos vietose.. Kolektyvas turi paruošęs  programas: sakralinių giesmių , Patriotinių ir pasaulietinių dainų. Todėl turi galimybę koncertuoti bažnyčiose, festivaliuose, bendruose Rajono renginiuose, dalyvauti respublikinėse Dainų šventėse. Kasmet choro gretas papildo nauji nariai, tuo labai džiaugiamės. Labai smagu , kai chore dainuoja šeimos nariai , mamos ir dukros. Choras aktyviai dalyvauja pažintinėje – kultūrinėje veikloje. Kasmet aplanko kokį nors kultūrinį objektą; Pakruojo dvaras, Bištono apžvalgos bokštas, Norviliškių dvaras ir t.t. Choras kuria savo tradicijas: švenčiame dalyvių jubiliejus ir kitas įvairias datas, dalinamės patirtimi apie savo kūrybinius darbus. Planuojame būsimas veiklas , koncertus. Mūsų chorą sieja graži draugystė su kitais Kauno rajono chorais,   dalyvaujame jų rengiamuose renginiuose : Domeikavoje ,  Gedulo ir vilties paminėjime, Raudondvaryje , J. Naujalio šimtmečio minėjime ir kt. Taip pat dalyvaujame ir Lietuvos kitų miestų festivaliuose : Vievio festivalis „Mūsų dainose“, Jonavos festivalyje, Sintautų sakralinės muzikos festivalyje, ir kt. Ir ateityje tikimės prasmingos veiklos, daug gražių, gerų koncertų ir įsimintinų akimirkų per pažintinę – kultūrinę veiklą.

2014 m. dainų šventės dalyvis. Suteikta III kategorija.

2018 m. dainų šventės „Vardan tos“ dalyvis. Chorui suteikta III – oji kategorija.

Choras turi paruošęs programas:

Sakralinių giesmių- programos trukmė –  apie 25 min.
Patriotinių dainų programa – trukmė apie 30 min.
Pasaulietinių dainų programa – trukmė 35 min.

Nuo 2015 m. vadovė  Danutė Šakalienė