2022-07-04

„ConTempo“ festivalis pristato: „Wreck“ | Pietro Marullo (Italija)

 

Liepos 17 d. 15:00 Babtų miestelio centras, Kauno r.

 

Nemokamai

 

Idėjos ir choreografijos autorius: Pietro Marullo/Insieme Irreali

Kompozitorius: Jean Noël Boissé

Atlikėjai: Emilija Karosaitė, Dominyka Markevičiūtė, Juozas Veiverys, Povilas Jurgaitis, Aleksandra Andrejauskaitė, Monika Čibiraitė, Gabija Misevičiūtė, Beatričė Mažintaitė, Urtė Šiniauskaitė, Indrė Stasiūnaitė, Aretas Piaseckas, Ugnė Lučiauskaitė

Organizatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šokio ir judesio katedra

Prodiuseris: „Be kompanijos“

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, programa „Erasmus+“

Trukmė: 50 min.

 

Aprašymas:

 

Didžiulis, juodas, plastikinis, pripučiamas ir pagalvę primenantis objektas juda per sceną, tarsi grobį medžiojantis plėšrūnas. Aplink jį juda ir žmonių figūros, kurias jis praryja ir išspjauna. Kuriama nauja realybė.

 

„Wreck“ – tai tarpdisciplininis performansas, jungiantis judesį, garsą, vizualinį meną ir kalbantis katastrofos metaforomis. Vienu svarbiausių pasirodymo akcentų tampa erdvėje judanti didžiulė, juoda ir oro pripūsta skulptūra. Ši žmones ryjanti ir spjaudanti būtybė primena Leviatano alegoriją, senuosius mitus apie giliavandenes pabaisas arba pavojingą žmogaus būklę. Kuriamame siurrealistiniame pasaulyje šis abstraktus objektas kartu tampa ir kapitalizmo bei su juo susijusios visuomenės sąlygų metafora. Scenoje esanti bendruomenė tarsi susiduria su didžiule katastrofa, dėl kurios jie gali išnykti. Todėl jų tikslas – per šokį kelti klausimus, kurti naują originalią kalbą, o manipuliuojant centriniu objektu ir kintančiomis jo geometrinėmis formomis naujai atrasti savo egzistenciją erdvėje.

Talentingo italų choreografo Pietro Marullo kūrinys „Wreck“ pirmą kartą buvo pristatytas 2017 m. Per penkis šio kūrinio egzistavimo metus jis buvo parodytas daugiau nei 40 kartų Europos, Azijos ir Pietų Amerikos žemynuose ir yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Spektaklis taip pat ne kartą buvo perstatytas kitų šalių ir trupių atlikėjams. Šį kartą šokio spektaklis atgims Lietuvoje, jį atliekant Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, šiuolaikinio šokio specialybės studentams.

Šis pasirodymas – tai tarptautinio scenos menų festivalio „ConTempo” dalis. Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneriai Prancūzų institutas ir Prancūzų institutas Lietuvoje. Rėmėjai Nyderlandų scenos menų fondas, Ramon Llull institutas. Festivalis Kaune ir Kauno regione rugpjūčio 1-21 dienomis. Daugiau informacijos: www.contempofestival.lt .