Kolektyvas gyvuoja daugiau kaip 20 metų. Įkūrimo data 1988 m. Pirmoji vadovė ansamblio Zita Duchovskienė 1988 – 2001 m. 2002 – 2013 m. ansamblio vadovė Jurga Totilienė. Kolektyvas dalyvauja beveik visuose Kultūros centro renginiuose. Daug metų patenka į Respublikines dainų šventes Vilniuje. Dalyvauja rajoninėse dainų šventėse. 2008 m. Kolektyvas buvo išvykęs į Tarptautinį festivalį Latvijoje. Kolektyvo dalyvių skaičius 17. Per 2007-2009 metus kolektyvas surengė apie 35 koncertus. Paruošė kelias menines programas tai: Advento programa, romansų programa, Velykų programa, Joninių, Jurginių programos ir kt.
Kolektyvas Rajoninėse apžiūrose įvertintas aukštais balais 2008-2009 m gavo 10 balų. Dalyvauja visose Respublikinėse dainų šventėse. 2008m kolektyvas dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje Latvijoje “ Milzkalne “. 2006 m. Tarptautiniame projekte su Latvijos Pūres savivaldybe. 2007 m. dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje “ Saulės žiedas”. 2009 m. Tūkstanmečio dainų šventėje.
Vadovo uždavinys kuo daugiau į kolektyvą pritraukti naujų narių, seniūnijos gyventojų. Tęsti krašto tradicijas ir papročius, išlaikyti seną tradicinį dainavimą, plėsti koncertinę veiklą.
Kolektyvas bendradarbiauja ir su rajono kolektyvais, Telšių “ Šatrijos” folkloro kolektyvu, LVA “Kupolės” ansambliu, Latvijos Purės kultūros centro kolektyvais. Ansamblis švenčia ir kalendorines šventes. Advento – Kalėdų laikotarpio dainos, patriotinių dainų programa ir aišku visų pamėgti romansai. ,,Vėrupė“ koncertuoja ir mėgstama ne tik savam krašte- Panevėžiuke, Užliedžiuose, Vandžiogaloj, Muniškėse, Domeikavoje, bet dalyvauja ir tarptautiniuose festivaliuose ,,Atataria lamzdžiai“ Kaune. Ansamblio nariai mėgsta pažintines keliones po Lietuvą. Kiekvienais metais keliaujam į nebūtas vietas. Tai Siesikų pilis, Zyplių, Gelgaudiškio dvarai Kolektyvo nariai ilgus metus dainuoja ir draugauja šeimomis, švenčia asmenines šventes.
2004 m. kolektyvas išleido kompaktinę plokštelę “ Vėrupė”.
2014 m. dainų šventės dalyvis. Suteikta III kategorija.
Nuo 2014 m. kolektyvui vadovo Laura Lukenskienė.
Nuo 2016 m. rugsėjo 1 dienos kolektyvui pradėjo vadovauti Jūratė Svidinskienė
2018 m. po dainų šventės „Vardan tos“ apžiūros folkloro ansambliui suteikta III – oji kategorija.
Kolektyvas yra parengęs Babtų krašto dainų programą. 2018 metais išleista kompaktinė plokštelė „Koks gražus tas kraštas“.
Nuo 2021 metų įkurta šeimų etnokultūros mokyklėlė, kuri persipina su kolektyvo veikla. Mokykėlei vadovauja etnografė, daktarė Daiva Šeškauskaitė